Yogi čaj

Yogi čaj

Nebo také masala, bílý čaj, chai tea… Čaj, který pijí nejen Indové a jogíni. Lahodný nápoj, který svou lehkou kořenitou a nasládlou chutí pohladí po duši. 

Yogi čaj je kombinací několika druhů koření, z nichž nejznámější jsou kardamom, zázvor, skořice, hřebíček a badyán. Někdy se přidává i bílý pepř, či jiná koření, nebo se některá můžou vynechat. Vaří se společně s černým čajem a mlékem. Ale ti, co by raději bezkofeinovou variantu, nepřidají černý čaj, ale svaří pouze koření s vodou a mlékem. 

Pozitivních účinků na organismus je mnoho. Stimuluje a povzbuzuje mysl, podporuje trávení, prohřívá, má pozitivní vliv na psychiku a co je v zimním období velmi důležité – posiluje imunitu. Pokud na vás jdou chmury, ať už se necítíte fyzicky nebo psychicky fit, tento nápoj je přírodní způsob, jak vaše tělo, mysl i duši dostat opět do formy. 

Já ho piju asi 10 let a mým klientům je tento čaj dobře známý, protože ho opravdu doporučuji všem. Opatrnější bych byla pouze u osob s vyšším krevním tlakem a u těhotných žen. 

Na internetu najdete různé způsoby příprav, mně se osvědčil tento:

V kastrolku přivedete 1l vody k varu, vhodíte jednu čajovou lžičku směsi masala. Vaříte na mírném ohni cca 5 minut, následně přidáte lžičku černého čaje a vaříte spolu dalších 5 minut. Ke směsi přidáte mléko, v poměru 1:1 a prohříváte, až mléko zpění (dojde k bodu varu). Čaj odstavíte, přes sítko slejete do konvice a osladíte medem nebo třtinovým cukrem. Čaj můžete popíjet celý den. 

Ať vám chutná a ať jste fit! 🙂

Sdílet
Smoothie bowl

Tipy na letní snídaně

Snídáte rádi? Já taky. :-). V létě se přirozeně mění naše chutě, zvlášť v extrémně teplých dnech někdy ani nemáme chuť k jídlu nebo spíš toužíme po něčem lehčím a osvěžujícím…

více »
čaj

Jarní povzbuzení

Cítíte se na jaře unavení, malátní, bez elánu a chuti do života? Máte pocit, že Vám chybí nadšení a Vaše kreativita je na bodu mrazu a nemůžete se posunout dál? Zkoušeli jste někdy Vaše tělo na jaře očistit? Pokud ne, právě jarní očista by Vám mohla pomoci opět získat energii a dobrou náladu.

více »

Být sám se sebou

Jak moc důležité je umět být sám se sebou? Velmi. Protože od toho se odvíjí většina našich vztahů se všemi ostatními kolem nás.

více »

Zkusme chvíli netlačit na pilu

Taky se vám stává, že něco moc chcete, něco si přejete a ono to ne a ne vyjít?
A potom na to přestanete myslet, věnovat tomu přehnanou energii a najednou dostanete, po čem jste toužili?

více »

Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

více »

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Jak (ne)stárnout

Čas od času se setkávám s dotazy, týkajících se mého životního stylu, jestli jsou nějaké přirozené způsoby, jak si pomoct v boji proti stárnutí a jak se udržovat fit fyzicky, mentálně i duševně. Dala jsem tedy dohromady svoje jednadvacatero.

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Yogi čaj

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky