Jak mít příjemnější ráno

1. Vstaňte dřív, než musíte 
Každý asi známe tento scénář – v 8 hodin ráno máme někde být, tak nastavíme budík na co nejpozdější čas, kdy vstávat. Při přípravě na odchod z domů něco nevyjde – vylijeme čaj, řízneme se, nepodaří se nám make up a už nestíháme… A jsme ve stresu už od samého rána… 

Vstaňte dřív, vytvořte si ranní rituál, na který se budete těšit a i brzká ranní vstávání pro vás budou rázem příjemná…  I když vstáváte velmi brzy, těch 30 minut navíc pro vás za to opravdu stojí. 🙂 Možná to ze začátku bude náročnější, ale vydržte, brzy se z toho stane zvyk.

2. Než vstanete z postele z hluboka se párkrát nadechněte 
Dostanete větší množství kyslíku do plic, do krve, ke svalům a orgánům. Vzduch – prána – energie. Z pohledu jógy do našeho těla s každým nádechem vstupuje nová energie a tu my ráno rozhodně potřebujeme. Proberete se mnohem rychleji, uvědomíte si celé tělo a dýchání je přece základ, takže s novým dnem začněte od základu. 🙂

3. Vypijte sklenici vody
Ne všichni brzy ráno máme chuť k jídlu. Ale doplnění tekutin hned ráno je skvělý způsob, jak dodat tělu potřebnou vláhu a vytvořit si lehkou zásobu do dalších hodin. Podpoříte vaše trávení a vylučování. Při pravidelnosti se vám zlepší kvalita vaší kůže, zpomalíte proces stárnutí můžete docílit zmírnění nebo dokonce úplné ustoupení častých bolestí hlavy. Celkově se budete cítit lépe, energičtěji. 

4. Protáhněte se 
Naše tělo bývá po několika hodinách spánku z pasivní pozice často zatuhlé, někdy až rozlámané. Zvlášť, když máte prohloubený i nějaký ten, pro naše tělo ne zcela vhodný, stereotyp, např. spaní na břiše s vytočenou hlavou…
Pokud máte ráno více času, můžete si zacvičit například Pozdrav Slunci, jehož praxe je ráno ideální. Zapojíte svaly celého těla, zároveň se příjemně protáhnete a prohloubíte svůj dech. Pohyb po ránu zajistí též příjemnou dávku endorfinů (hormon dobré nálady).
No a pokud ráno moc času nemáte, nebo vstáváte opravdu v nekřesťanskou hodinu, zkuste alespoň nějaké rychlé 3 minutové protažení (brzy přidám tip na sociální sítě), kdy uvolníte právě třeba ty zatuhlejší části těla. Vytvořte si svoji sestavu protahovacích/mobilizačních cviků, které můžete využít každé ráno.

5. Meditujte/pište deník/vychutnejte si ranní kávu, či čaj… nebo rovnou vše 🙂
Vytvořte si prostor pro to, abyste si uvědomili sami sebe, sepsali svoje myšlenky, byli chvíli sami se sebou. Ještě než vyběhnete za povinnostmi, ten moment klidu a ticha a vy “teď a tady”. Způsob, jakým nastavíte svoji mysl ráno, výrazně ovlivní zbytek vašeho dne.

6. Vyčistěte si zuby, dejte si sprchu, upravte se. 
Možná se teď budete smát, možná vám přijde ranní hygiena jako samozřejmost. Věřte nebo ne, ne všichni to tak vnímají…
Každopádně vstoupit do nového dne s čistým štítem (tělem :-)) vnímám jako dobrý nový začátek. Ranní sprcha vás osvěží, probudí a zbytek dne se budete cítit svěžeji. 

Samozřejmě, jsou životní etapy, kdy jsou ta ráno o něco složitější… Mateřská, nemoc… Ale dříve nebo později se k vaším ranním rituálům budete moci vrátit.

I já jsem patřila mezi ty, kteří by raději spali o 5 minut déle, než si vychutnávali ranní čaj… Když jsem musela nastavit budík na dřívější hodinu, než na 7 hodin ráno, už večer předtím jsem byla otrávená, že musím ráno brzy vstávat. V okamžiku, kdy jsem musela začít vstávat někdy i před pátou hodinou ráno, byla to pro mě noční můra. Uvědomila jsem si, že nechci trávit zbytek života tím, že se nebudu těšit na další ráno… Tak jsem svoje ráno od základu změnila a rozhodně to za to stálo. 

I vám přeji krásná a vědomá rána…

Sdílet
Smoothie bowl

Tipy na letní snídaně

Snídáte rádi? Já taky. :-). V létě se přirozeně mění naše chutě, zvlášť v extrémně teplých dnech někdy ani nemáme chuť k jídlu nebo spíš toužíme po něčem lehčím a osvěžujícím…

více »
yogi čaj

Yogi čaj

Yogi čaj Nebo také masala, bílý čaj, chai tea… Čaj, který pijí nejen Indové a jogíni. Lahodný nápoj, který svou lehkou kořenitou a nasládlou chutí

více »
čaj

Jarní povzbuzení

Cítíte se na jaře unavení, malátní, bez elánu a chuti do života? Máte pocit, že Vám chybí nadšení a Vaše kreativita je na bodu mrazu a nemůžete se posunout dál? Zkoušeli jste někdy Vaše tělo na jaře očistit? Pokud ne, právě jarní očista by Vám mohla pomoci opět získat energii a dobrou náladu.

více »

Být sám se sebou

Jak moc důležité je umět být sám se sebou? Velmi. Protože od toho se odvíjí většina našich vztahů se všemi ostatními kolem nás.

více »

Zkusme chvíli netlačit na pilu

Taky se vám stává, že něco moc chcete, něco si přejete a ono to ne a ne vyjít?
A potom na to přestanete myslet, věnovat tomu přehnanou energii a najednou dostanete, po čem jste toužili?

více »

Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

více »

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Jak (ne)stárnout

Čas od času se setkávám s dotazy, týkajících se mého životního stylu, jestli jsou nějaké přirozené způsoby, jak si pomoct v boji proti stárnutí a jak se udržovat fit fyzicky, mentálně i duševně. Dala jsem tedy dohromady svoje jednadvacatero.

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Jak mít příjemnější ráno

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky