Být sám se sebou

Být sám se sebou

Jak moc důležité je umět být sám se sebou? Velmi. Protože od toho se odvíjí většina našich vztahů se všemi ostatními kolem nás.

V dnešní době, kdy jsme přehlcení informacemi a možnostmi, jak zaměstnávat sebe, a hlavně svoji hlavu, je velmi těžké vůbec zjistit, jestli umíme být sami se sebou. A když to najednou přijde a my ani naše hlava nemáme nic na práci, přijde panika.

Co vlastně znamená být sám se sebou? Myslím, že to znamená nejen doslova být sám, ale hlavně, umět být v souladu s tím, kým jsme se stali. V okamžiku, kdy jsme najednou sami, není nic, co by nás rozptylovalo a směrovalo naše myšlenky a pocity od nás samotných, stojíme tváří v tvář našim nejhlubším emocím a strachům. A v ten okamžik můžeme čelit našim pochybám a naučit se s nimi pracovat nebo opět hledat variantu, jak zaměstnat vlastní hlavu a nebýt sám.

Umět být sám, znamená nejprve přijmout sám sebe se všemi vlastnostmi, povahovými rysy i chybami, které jsme se, dle nás, dopustili. Znamená to mít se rád a vážit si sám sebe. Být si vědom vlastní hodnoty. Jakmile budeme ok s tím, kým jsme se stali, můžeme jednoduše trávit čas bez ostatních, kteří nás neustále budou ujišťovat o našich kvalitách.

V partnerských vztazích se to, jestli umíme být sami se sebou, promítne nejintenzivněji.
V okamžiku, kdy to nezvládáme, máme potřebu si druhou osobu přivlastňovat, lpíme na tom, abychom vše dělali společně, a ještě často očekáváme, že nás naše polovička bude neustále bavit a vymýšlet nám program. Potom je jen na tom druhém, jestli a jak dlouho v takovém vztahu dokáže existovat.

Je velmi důležité, abychom měli nějaké koníčky, aktivity, které děláme rádi sami.  Každý, kdo zkusil být nějaký čas sám se sebou ví, jaké benefity to přináší.
Ten pocit, když si např. sbalíte baťůžek a někam jdete a víte, že se musíte spolehnout jen sami na sebe…
Nemusíte kvůli tomu, abyste se naučili být sami se sebou, jezdit přes půlku světa. Začněte třeba tím, že budete meditovat. Zkuste nejprve minutu sedět a vnímat své tělo, pouze pozorovat své myšlenky a jak rychle se mění.
Pokud meditace není nic pro Vás, vezměte do ruky zajímavou knihu, nalijte si skleničku vína nebo si připravte koupel plnou pěny a pusťte relaxační hudbu…
Zajděte si jen tak sami do kavárny, do kina, na jógu, na masáž… Nakonec zjistíte, že je vám vlastně fajn, jen tak samotným a že nikoho dalšího ke vnitřnímu štěstí nepotřebujete.
Když budete umět být šťastní sami se sebou, můžete učinit šťastného toho, na kom Vám nejvíc záleží.

Sdílet
Smoothie bowl

Tipy na letní snídaně

Snídáte rádi? Já taky. :-). V létě se přirozeně mění naše chutě, zvlášť v extrémně teplých dnech někdy ani nemáme chuť k jídlu nebo spíš toužíme po něčem lehčím a osvěžujícím…

více »
yogi čaj

Yogi čaj

Yogi čaj Nebo také masala, bílý čaj, chai tea… Čaj, který pijí nejen Indové a jogíni. Lahodný nápoj, který svou lehkou kořenitou a nasládlou chutí

více »
čaj

Jarní povzbuzení

Cítíte se na jaře unavení, malátní, bez elánu a chuti do života? Máte pocit, že Vám chybí nadšení a Vaše kreativita je na bodu mrazu a nemůžete se posunout dál? Zkoušeli jste někdy Vaše tělo na jaře očistit? Pokud ne, právě jarní očista by Vám mohla pomoci opět získat energii a dobrou náladu.

více »

Zkusme chvíli netlačit na pilu

Taky se vám stává, že něco moc chcete, něco si přejete a ono to ne a ne vyjít?
A potom na to přestanete myslet, věnovat tomu přehnanou energii a najednou dostanete, po čem jste toužili?

více »

Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

více »

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Jak (ne)stárnout

Čas od času se setkávám s dotazy, týkajících se mého životního stylu, jestli jsou nějaké přirozené způsoby, jak si pomoct v boji proti stárnutí a jak se udržovat fit fyzicky, mentálně i duševně. Dala jsem tedy dohromady svoje jednadvacatero.

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Být sám se sebou

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky