Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí dovnitř

Co to vlastně znamená?

Uzavření dovnitř sebe při jógové praxi. Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

Naše mysl bývá neustále ovlivňována vnějšími podněty. Stále něco řešíme, musíme, komunikujeme, hodnotíme, hledáme, ztrácíme, promýšlíme a znovu promýšlíme a možná ještě jednou, kdybychom náhodou to nepromysleli dost podrobně.

Proč potřebujeme být někdy se sebou?
Abychom v tomto světě mohli kráčet s hlavou zdviženou, abychom uměli ustát všechny zkoušky, abychom uměli životní lekce otočit v náš prospěch a čerpat z každé z nich.
Potřebujeme se chvíli zavřít do vnitřního světa, který je přesně takový, jaký chceme. Můžeme v něm najít odpovědi, pochopení, útěchu. To všechno náš vnitřní svět umí, pokud mu jen dáme šanci. Zároveň nic neočekávat. Užít si ten okamžik spojení s hlubší podstatou nás samotných, nechat ten pocit prostoupit každou molekulu našeho těla. Tam uvnitř nás jsou nekonečné možnosti toho, kým chceme být, stačí se jen zastavit a nahlédnout dovnitř. 

Jak toho dosáhnout uvnitř toho všeho ruchu a zmatku? Ať jste, kde jste, někdy stačí jen zavřít oči, nadechnout se, vydechnout, vnímat a poslouchat… Možná se nám náš nejlepší kámoš tam hluboko uvnitř snaží něco říct a možná není potřeba říkat vůbec nic.

Sdílet
Smoothie bowl

Tipy na letní snídaně

Snídáte rádi? Já taky. :-). V létě se přirozeně mění naše chutě, zvlášť v extrémně teplých dnech někdy ani nemáme chuť k jídlu nebo spíš toužíme po něčem lehčím a osvěžujícím…

více »
yogi čaj

Yogi čaj

Yogi čaj Nebo také masala, bílý čaj, chai tea… Čaj, který pijí nejen Indové a jogíni. Lahodný nápoj, který svou lehkou kořenitou a nasládlou chutí

více »
čaj

Jarní povzbuzení

Cítíte se na jaře unavení, malátní, bez elánu a chuti do života? Máte pocit, že Vám chybí nadšení a Vaše kreativita je na bodu mrazu a nemůžete se posunout dál? Zkoušeli jste někdy Vaše tělo na jaře očistit? Pokud ne, právě jarní očista by Vám mohla pomoci opět získat energii a dobrou náladu.

více »

Být sám se sebou

Jak moc důležité je umět být sám se sebou? Velmi. Protože od toho se odvíjí většina našich vztahů se všemi ostatními kolem nás.

více »

Zkusme chvíli netlačit na pilu

Taky se vám stává, že něco moc chcete, něco si přejete a ono to ne a ne vyjít?
A potom na to přestanete myslet, věnovat tomu přehnanou energii a najednou dostanete, po čem jste toužili?

více »

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Jak (ne)stárnout

Čas od času se setkávám s dotazy, týkajících se mého životního stylu, jestli jsou nějaké přirozené způsoby, jak si pomoct v boji proti stárnutí a jak se udržovat fit fyzicky, mentálně i duševně. Dala jsem tedy dohromady svoje jednadvacatero.

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Nahlédnutí dovnitř

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky