Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí dovnitř

Co to vlastně znamená?

Uzavření dovnitř sebe při jógové praxi. Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

Naše mysl bývá neustále ovlivňována vnějšími podněty. Stále něco řešíme, musíme, komunikujeme, hodnotíme, hledáme, ztrácíme, promýšlíme a znovu promýšlíme a možná ještě jednou, kdybychom náhodou to nepromysleli dost podrobně.

Proč potřebujeme být někdy se sebou?
Abychom v tomto světě mohli kráčet s hlavou zdviženou, abychom uměli ustát všechny zkoušky, abychom uměli životní lekce otočit v náš prospěch a čerpat z každé z nich.
Potřebujeme se chvíli zavřít do vnitřního světa, který je přesně takový, jaký chceme. Můžeme v něm najít odpovědi, pochopení, útěchu. To všechno náš vnitřní svět umí, pokud mu jen dáme šanci. Zároveň nic neočekávat. Užít si ten okamžik spojení s hlubší podstatou nás samotných, nechat ten pocit prostoupit každou molekulu našeho těla. Tam uvnitř nás jsou nekonečné možnosti toho, kým chceme být, stačí se jen zastavit a nahlédnout dovnitř. 

Jak toho dosáhnout uvnitř toho všeho ruchu a zmatku? Ať jste, kde jste, někdy stačí jen zavřít oči, nadechnout se, vydechnout, vnímat a poslouchat… Možná se nám náš nejlepší kámoš tam hluboko uvnitř snaží něco říct a možná není potřeba říkat vůbec nic.

Share on facebook
Sdílet

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Jak (ne)stárnout

Čas od času se setkávám s dotazy, týkajících se mého životního stylu, jestli jsou nějaké přirozené způsoby, jak si pomoct v boji proti stárnutí a jak se udržovat fit fyzicky, mentálně i duševně. Dala jsem tedy dohromady svoje jednadvacatero.

více »

Očista organizmu díky kmínu se zázvorem

Přírodní lék, který sice nechutná, ale účinky pocítíte okamžitě. Věřím, že téměř každý z nás už slyšel o účincích teplé vody s citrónem ráno na lačno, ale kombinace teplé vody s kmínem a zázvorem, pro mne ještě do nedávna, byla novinka.

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Nahlédnutí dovnitř

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky