Jak jsem založila značku jógového oblečení Yoginy

Józe se věnuji patnáct let, lektorkou jógy jsem deset let. A bude tomu asi osm let, co jsem si poprvé pohrávala s myšlenkou založení vlastní značky jógového oblečení…

V té době bylo těžké na našem trhu najít oblečení na jógu, které by bylo pohodlné, pružné, pevné, příjemné, dobře sedělo, neškrtilo, bylo líbivé a zároveň fotogenické – ano, protože i lektorka jógy dnes řeší nějaký ten marketing. 🙂 Většinou jsem bojovala s topy, ze kterých mi prsa při předklonech téměř vypadla, nebo guma pod prsy stahovala tak, že praxe pránájámy byla spíš noční můrou, než možnost ke zklidnění a uvolnění. Guma legín zařezávající se pod pupíkem, kalhoty, které nepružily nebo sjížděly z boků, mne neustále odváděly od mého vnitřního světa klidu a míru.

Během těch osmi let jsem se věnovala jiným projektům, ale k myšlence vlastního jógového oblečení jsem se vrátila v období covidu. Jak už to bývá, i složitější období nám může přinést něco užitečného… Pro mne to byla příležitost k posunutí myšlenky výroby vlastní značky dál. A tak jsem před několika týdny spustila eshop www.yoginy.cz

Je to krásná a upřímně, ne vždy snadná cesta. Dnes už nejsme, samozřejmě, jediná česká jógová značka na trhu, ovšem věřím, že naše filozofie osloví ty z vás, kteří za značkou hledají příběh. Zajímá je, kdo za značkou stojí, odkud je materiál, kde oblečení vzniká… 

Mým přáním je, aby oblečení splňovalo představy praktikujících jogínů a nejen jogínů, ale všech sportovních nadšenců. Od začátku jsem měla jasno – naše výrobky budou vznikat v Česku. Nechci se podílet na nadprodukci, udržitelnost je pro nás klíčová. Vyrábíme limitované kolekce, každá z nich bude dostupná pouze po určitý čas. To vám při koupi daného produktu zajistí exkluzivitu a výjimečnost. Jednoduché, minimalistické a nadčasové designy nás definují, protože v jednoduchosti je přece krása. Přála jsem si, aby první kolekce symbolizovala komfort a bezpečí, luxus a pohodlí. Od začátku jsem chtěla víc… Jen najít materiál dle mé představy, mi trvalo půl roku.

Nejen, že oblečení navrhuji, vybírám vhodný materiál, oblečení testuji při jógové praxi, běhu a dalších aktivitách… Ale také a právě proto, v něj věřím. Troufnu si říct, že vám stačí jedny legíny, které vám vydrží roky a vzít si je můžete opravdu kamkoliv. Já dnes oblečení Yoginy nosím nejen na lekce, ale klidně i do města, do lesa, na cesty, na doma. 

A, přirozeně, se stále učím. Každý den pracuji na tom, aby značka Yoginy plnila vaše očekávání a aby byla víc než jen značka. Mám obrovskou radost z každého nového zákazníka, který souzní s naší filozofií. Přála bych si, aby nás brzy vystihovalo slovo komunita. Moje vize je propojení brandu Yoginy se zdravým životním stylem a mindfulness.   

Děkuji všem, kteří při budování brandu Yoginy pomáhají a už teď jsou součástí Yoginy komunity. 🙂 

A závěrem takové mé filozofické okénko… Za svůj život jsem se několikrát stěhovala, i ze země do země, měnila svůj život od základu. Od kariéry tanečnice, trenérky, přes majitelku tanečního studia, kavárny a fit studia, organizátorky akcí, k lektorce jógy (a to nezmiňuji zcela vše :-).  Každá příležitost, která se vyskytla nás má něco naučit, někam nasměrovat a za tyto všechny zkušenosti jsem neskutečně vděčná. I když třeba v daný moment procházíme složitou situací, s odstupem času pochopíme její význam.  

S každým novým projektem, ať už na osobní nebo pracovní úrovni, vstupujeme do světa sebepoznání. Skrze nové výzvy, zkušenosti, posouváme svoje možnosti, učíme se, rosteme. Jóga nás učí na věcech neulpívat. A jsou to právě ty časté změny, které nás učí nelpět. Protože když na něčem lpíme, vytváříme si iluzi, že něco potřebujeme ke štěstí. Ale ke štěstí nepotřebujeme nic. Štěstí je stav mysli. V okamžiku, kdy budujeme něco nového, je přirozené, že si naše ego přeje uspět. Někdy je však právě třeba “neúspěchu”, abychom se posunuli dál, tam, kde se dostaví úspěch mnohonásobně větší a smysluplnější. Vesmír nám nadělí přesně tolik, kolik je třeba. Rovnováha. Někde je třeba vzít, aby nám jinde nebo jindy bylo dáno. Práce na nových projektech je obrovská zkouška naší trpělivosti a vytrvalosti. 

Ať už se nacházíte na vaší cestě kdekoliv, vnímejte vše, jako proces, žijte ten proces. Proces je to, co nás může naučit a obohatit nejvíce. A nakonec zjistíme, že právě proces (cesta) je vlastně náš cíl… 🙂

Sdílet
Smoothie bowl

Tipy na letní snídaně

Snídáte rádi? Já taky. :-). V létě se přirozeně mění naše chutě, zvlášť v extrémně teplých dnech někdy ani nemáme chuť k jídlu nebo spíš toužíme po něčem lehčím a osvěžujícím…

více »
yogi čaj

Yogi čaj

Yogi čaj Nebo také masala, bílý čaj, chai tea… Čaj, který pijí nejen Indové a jogíni. Lahodný nápoj, který svou lehkou kořenitou a nasládlou chutí

více »
čaj

Jarní povzbuzení

Cítíte se na jaře unavení, malátní, bez elánu a chuti do života? Máte pocit, že Vám chybí nadšení a Vaše kreativita je na bodu mrazu a nemůžete se posunout dál? Zkoušeli jste někdy Vaše tělo na jaře očistit? Pokud ne, právě jarní očista by Vám mohla pomoci opět získat energii a dobrou náladu.

více »

Být sám se sebou

Jak moc důležité je umět být sám se sebou? Velmi. Protože od toho se odvíjí většina našich vztahů se všemi ostatními kolem nás.

více »

Zkusme chvíli netlačit na pilu

Taky se vám stává, že něco moc chcete, něco si přejete a ono to ne a ne vyjít?
A potom na to přestanete myslet, věnovat tomu přehnanou energii a najednou dostanete, po čem jste toužili?

více »

Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

více »

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Jak (ne)stárnout

Čas od času se setkávám s dotazy, týkajících se mého životního stylu, jestli jsou nějaké přirozené způsoby, jak si pomoct v boji proti stárnutí a jak se udržovat fit fyzicky, mentálně i duševně. Dala jsem tedy dohromady svoje jednadvacatero.

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Jak jsem založila značku jógového oblečení Yoginy

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky