Umění odpouštět

Umění odpouštět

Každému z nás bylo někdy ublíženo. 

Hodně ze spirituálních knih se věnuje tomu, že bychom se měli naučit odpouštět. Že se nám tak bude žít lépe. 

Něco na tom bude, ale podle mě je to hlavně o správném timingu. Pokud nám někdo ublížil, ať už fyzicky nebo psychicky a budeme sami sebe přesvědčovat, že to přijímáme, že jsme s danou situací, činem, úplně v pohodě, jenom to náš stav zhorší. 

Do fáze odpuštění se, dle mého, musíme dopracovat. A rozhodně ne tím, že si přečteme knihu o odpuštění a následně máme pocit, že všem musíme odpustit.

Nemusíme. Pokud na to člověk není připravený, vytvoří si jen další stresovou situaci související s nepříjemnou událostí a bude se vnitřně trestat pokaždé za to, když si uvědomí, že „ještě není dostatečně uvědomělý a nad věcí“, aby opravdu odpustil. 

Netvrdím, že bychom měli hněv a křivdu v sobě držet a přiživovat je. Ale měli bychom se s nimi naučit žít. Naučit se žít s pocitem, že někde uvnitř je ještě něco nevyřešeného a že až (jestli) vše přebolí, teprve potom budeme schopni odpustit. 

Je důležité být si vědom toho, že ne vždy, co je za „správné“ považováno námi, je správné i pro ostatní. Byť nám to někdy může připadat neuvěřitelné, absurdní, mějme na paměti, že každý kráčíme jinou cestu, s jinými překážkami. Člověk (většinou) nepůsobí bolest účelně. Většinou se tak chová proto, že si řeší nějakou svoji situaci, svoje štěstí, svoji cestu.  

Odpuštění se jednoho dne prostě „stane“. A možná si toho ani nebudeme vědomi. Jen si možná někdy, později uvědomíme, že to, co nás předtím vnitřně zraňovalo, nás už nebolí. Nadechneme se, vydechneme a budeme vědět, že už jsme v pohodě. Že jsme zase o kousek „povyrostli“.

Sdílet
Smoothie bowl

Tipy na letní snídaně

Snídáte rádi? Já taky. :-). V létě se přirozeně mění naše chutě, zvlášť v extrémně teplých dnech někdy ani nemáme chuť k jídlu nebo spíš toužíme po něčem lehčím a osvěžujícím…

více »
yogi čaj

Yogi čaj

Yogi čaj Nebo také masala, bílý čaj, chai tea… Čaj, který pijí nejen Indové a jogíni. Lahodný nápoj, který svou lehkou kořenitou a nasládlou chutí

více »
čaj

Jarní povzbuzení

Cítíte se na jaře unavení, malátní, bez elánu a chuti do života? Máte pocit, že Vám chybí nadšení a Vaše kreativita je na bodu mrazu a nemůžete se posunout dál? Zkoušeli jste někdy Vaše tělo na jaře očistit? Pokud ne, právě jarní očista by Vám mohla pomoci opět získat energii a dobrou náladu.

více »

Být sám se sebou

Jak moc důležité je umět být sám se sebou? Velmi. Protože od toho se odvíjí většina našich vztahů se všemi ostatními kolem nás.

více »

Zkusme chvíli netlačit na pilu

Taky se vám stává, že něco moc chcete, něco si přejete a ono to ne a ne vyjít?
A potom na to přestanete myslet, věnovat tomu přehnanou energii a najednou dostanete, po čem jste toužili?

více »

Nahlédnutí dovnitř

Nahlédnutí pod povrch, pod své touhy, nechat chvíli ego mimo místnost, napojení se na vnitřní hlas, intuici, sebe, vesmír…

více »

Hlavně v klidu

Máme tu další nový rok. Další předsevzetí, plány, cíle. Chceme být lepší, hezčí, zdravější, úspěšnější, vnímavější, chceme být všechno, co jsme minulý rok nebyli, chceme udělat to, co jsme nestihli.

více »

Cesta mé jógy

Lidé mají o józe různé představy. Pro jednoho může být jóga fyzické cvičení v sále plném lidí. Pro dalšího možnost, jak být na chvíli sám se sebou. Někdo vnímá jógu jako moment, kdy se zastaví a jen tak je. 
Jóga může mít mnoho podob a každý si v ní můžeme najít „svůj svět“. 

více »

Kontakt

Qubix 2020 © Všechna práva vyhrazena
error: Content is protected !!

Umění odpouštět

  • Odesláním formuláře souhlasíte se storno podmínkami.
  • Další potřebné informace ode mne obdržíte emailem
  • Storno podmínky